Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Pierwsze ślubowanie w garnizonie warmińsko – mazurskim w 2019 roku

Data publikacji 09.01.2019

28 policjantów, w tym 18 mężczyzn i 10 kobiet – tyle osób złożyło przysięgę podczas pierwszego w tym roku ślubowania. Teraz przed nimi szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do wymagającej służby policjanta. Po jego ukończeniu policjanci będą m.in. patrolowali ulice, czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, prowadzili dochodzenia.

Po kilkumiesięcznej i kilkuetapowej procedurze 28 najlepszych kandydatów rozpoczęło służbę w warmińsko-mazurskiej policji. Dzisiaj (09.01.2018) w sali gimnastycznej budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ulicy 5 Wileńskiej Brygady AK 3 (była Pstrowskiego 3), odbyło się pierwsze w tym roku ślubowanie. W ubiegłym roku policyjny mundur włożyło 128 osób. Na tę chwilę dysponujemy jeszcze 123 miejscami w naszym garnizonie (3,45%). Wszystkich tych, którzy zdecydują się służyć wiernie narodowi i obywatelom zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej (http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol), na której można uzyskać wszelkie informację dotyczące zasad rekrutacji.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m. in.  Przedstawiciel Wojewody Pan Jarosław Babalski, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński. Prezydenta Olsztyna reprezentował Wiceprezydent Marek Słoma. Gospodarz uroczystości insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przywitał gości, rodziny i najbliższych funkcjonariuszy.

Szef garnizonu warmińsko – mazurskiego insp. Tomasz Klimek podziękował nowym funkcjonariuszom za to, że wstąpili w szeregi policji. „Społeczeństwo darzy nas ogromnym zaufaniem, jesteśmy na 1 miejscu, jeśli chodzi o służby mundurowe i instytucje samorządowe, dlatego warto to zaufanie podtrzymywać. Ta służba nie będzie łatwa”. W tym momencie insp. Tomasz Klimek wspomniał o policjantach z Giżycka, którzy uratowali kobietę z pożaru. Bez chwili wahania weszli do środka palącego się domu i wynieśli z niego jej właścicielkę. Na sam koniec komendant życzył wszystkim sukcesów.

Wicemarszałek Kuchciński powiedział, że jest mu niezmiernie miło, że może uczestniczyć w tak doniosłym momencie życia dla funkcjonariuszy. „Chyba nie ma wątpliwości, że bycie policjantem to zaszczyt, ale to także odpowiedzialność. W waszych rękach leży bezpieczeństwo, życie i zdrowie mieszkańców Warmii i Mazur. Takiej energii podczas śpiewania hymnu narodowego dotąd nie widziałem i nie słyszałem, mam nadzieję, że  taka energia będzie wam towarzyszyła podczas szkolenia podstawowego. Życzę wam takiej energii każdego dnia jak zaprezentowaliście dzisiaj”.

Wiceprezydent Jarosław Słoma powiedział, „ślubowanie daje ogromną satysfakcję nowym funkcjonariuszom, gdyż jest to wasz osobisty sukces, ale także satysfakcja z tego, że to Wy będziecie dbali o bezpieczeństwo społeczeństwa Olsztyna i całego województwa. Wasza służba nie jest łatwa, ale pamiętajcie, że służba to duma i satysfakcja dla was i rodziny. Nie każdy może zostać policjantem, do tej służby trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje”.

 

Pełnomocnik Wojewody Pan Jarosław Babalski zwrócił się do rodzin o wsparcie dla nowo przyjętych policjantów. „W tej ciężkiej służbie życzę wam wytrwałości i abyście się realizowali zawodowo. W tym wszystkim wsparcie bliskich jest niezwykle ważne. Policjanci – Wy jesteście ważnym ogniwem zapewnienia bezpieczeństwa w społeczeństwie. Życzę wam, aby wybór bycia policjantem był tym właściwym”.

 

Aby móc uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu nowo przyjęci policjanci musieli pozytywnie przejść wszystkie etapy rekrutacji. Osoby, które chcą wstąpić w szeregi policji, oprócz zdania testu z wiedzy ogólnej muszą wykazać się sprawnością fizyczną oraz doskonałym zdrowiem.

 

Najwięcej osób zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie bo aż 6, po 4 osoby trafią do Komendy Powiatowej w Ostródzie i Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, po 3 osoby trafią do Komend Powiatowych w Bartoszycach i Piszu, 2 osoby zasilą Komendę Powiatową Policji w Iławie i Komendę Miejską Policji w Olsztynie, a po 1 osobie trafi do Nidzicy, Lidzbarka Warmińskiego, Szczytna i Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

 

Od ubiegłego roku funkcjonariusze Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w każdą trzecią sobotę miesiąca 2019 roku w godzinach od 10.00 do 14.00, zapraszają osoby zainteresowane służbą w Policji na halę sportową, aby dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, osoby te mogą skorzystać z rad policyjnych instruktorów i spróbować swoich sił na torze sprawnościowym.

Pierwsze spotkanie w nowym roku odbędzie się 19 STYCZNIA 2019 r. w auli sportowej przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 3 ( dawniej ul. Pstrowskiego 3) w Olsztynie. O kolejnych terminach będziemy informować na stronie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl oraz na naszych profilach na portalach społecznościowych: Facebook i Twitter.

Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają pracownicy Sekcji Doboru KWP w Olsztynie (kontakt na stronie internetowej KWP w Olsztynie).

kw

 

 

Powrót na górę strony