Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci śpieszą z pomocą – ludzkie życie to priorytet

Data publikacji 10.01.2019

Bardzo często jest tak, że to minuty, a nawet sekundy decydują o tym, czy uda się zapobiec tragedii. Ostatnie zgłoszenie z 4 stycznia jest tego najlepszym przykładem. Funkcjonariusze otrzymali informacje, że 31–letni mężczyzna wyszedł z domu. Bliskim wysłał sms informujący o zamiarze odebrania sobie życia. Policjanci błyskawicznie ruszyli do działania.

Nie ma dwóch takich samych interwencji. To zdanie zapewne potwierdzi każdy policjant. Zdarzenia na jakie wysyłani są mundurowi wymagają od nich przede wszystkim wiedzy, profesjonalizmu i skuteczności. Te cechy są bardzo ważne w sytuacjach, w których każda minuta ma znaczenie, a walka z czasem toczy się o najwyższą stawkę – ludzkie życie.

W ostatnim okresie, na przełomie grudnia i stycznia, dyżurny sulęcińskiej jednostki odebrał kilka rozpaczliwych telefonów. Każdorazowo z prośbą o pomoc, interwencję wobec osób, które usiłowały odebrać sobie życie. Działanie od momentu otrzymania takiego zgłoszenia jest błyskawiczne. Policjanci starają jak najszybciej dotrzeć do miejsca, w którym może przebywać osoba potrzebująca pomocy. Bardzo często jest tak, że to minuty, a nawet sekundy decydują o tym, czy uda się im zapobiec tragedii. Ostatnie zgłoszenie z 4 stycznia, jest tego najlepszym przykładem. Funkcjonariusze otrzymali informacje, że 31–latek wyszedł z domu. Bliskim wysłał sms informujący o zamiarze odebrania sobie życia. Mundurowi posiadali tylko szczątkowe informacje na temat terenu leśnego, na którym może się znajdować. To musiało im wystarczyć. Ruszyli do działania. Okazało się, że trafnie wytypowali miejsce, w którym znajdował się mężczyzna. W ostatnie chwili udało im się odwieść go od zamiaru odebrania sobie życia. 31–latek został przekazany po opiekę ratowników medycznych.

Policjanci, zawsze śpieszą z pomocą, najszybciej jak tylko mogą. Warto jednak pamiętać, że decyzja o odebraniu sobie życia w wielu przypadkach nie jest podejmowana pod wpływem chwili. Apelujemy i prosimy, aby zwracać uwagę na osoby z naszego otoczenia, na ich zachowanie. Być może nasza reakcja, zwykła ludzka rozmowa sprawi, że pomożemy drugiemu człowiekowi. Wskażemy mu rozwiązanie tam, gdzie on sam nie widzi już wyjścia. Przypominamy również, że istnieją telefony zaufania, instytucje, poradnie, które mogą pomóc. Każdy problem zawsze ma swoje rozwiązanie. Nie wstydźmy się prosić o pomoc!

 

sierżant Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 

  • Policjanci w lesie zimową porą.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.67 MB)

Powrót na górę strony