Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Ewakuowali mieszkańców z zadymionego budynku

Data publikacji 10.01.2019

Policjanci z komisariatu w Terespolu pomogli wydostać się mieszkańcom z zadymionego budynku. Mundurowi ewakuowali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, z którymi nie było kontaktu. Powodem zadymienia pomieszczeń było prawdopodobnie niedrożność i rozszczelnienie przewodu kominowego. Funkcjonariusze wspólnie z innymi służbami i instytucjami zadbali o to, by mieszkańcy domu otrzymali kompleksową pomoc i urządzenia grzewcze na czas remontu. Ponownie odwiedzili również mieszkańców domu, by upewnić się, że nie zagraża im żadne niebezpieczeństwo.

Wczoraj przed południem policjanci komisariatu w Terespolu wezwani zostali na pilną interwencję na terenie miasta. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres, zauważyli wydobywające się z okien kłęby dymu. Policjanci ustalili, że w środku może znajdować się kilka osób. Zareagowali  natychmiast. Gdy weszli do mieszkania, widoczność w nim była niewielka, a powiększające się zadymienie spowodowało, że niezbędna była ewakuacja.

Dwie będące na miejscu kobiety same opuściły budynek. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli leżących mężczyzn, z którymi prawie nie było kontaktu. Obydwaj znajdowali się dodatkowo pod wpływem alkoholu. Policjanci wynieśli ich na zewnątrz. Sierż. szt. Anna Grodzicka i sierż. szt. Mariusz Panasiewicz nie zapomnieli też o zwierzętach, które wynieśli z zadymionego mieszkania.

Zastępy straży pożarnej, które dotarły na miejsce zgasiły piec oraz oddymiły budynek. Strażacy wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia była niedrożność oraz rozszczelnienie przewodu kominowego. Z uwagi na to, że będące w domu urządzenia grzewcze nie nadawały się do użytku, służby oraz instytucje, które policjanci powiadomili o zdarzeniu, kompleksowo zajęły się sprawą. Zapewnione zostały zastępcze urządzenia grzewcze oraz usługa specjalistów.

Tej nocy policjanci z Terespola pełniący służbę patrolową ponownie odwiedzili mieszkańców budynku, upewniając się, że nie grozi im żadne niebezpieczeństwo.
 
BSP
 
Powrót na górę strony