Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Data publikacji 10.01.2019

Policjanci z Dąbrowy Białostockiej pomogli mężczyźnie, który spał w pomieszczeniu gospodarczym, mimo temperatury -15⁰C! Z powodu dużego mrozu sokólscy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej stale sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem.

W okresie zimowym policjanci stale sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem. Mundurowi odwiedzają również osoby starsze, niepełnosprawne, mieszkające samotnie, którym przekazują informacje, gdzie mogą znaleźć pomoc.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej wczoraj w nocy około godziny 23.30, udali się do jednej z miejscowości w gminie Suchowola gdzie według zgłoszenia od dwóch dni nie było kontaktu z samotnie mieszkającym mężczyzną. Funkcjonariusze sprawdzili dom, w którym jednak nie było 62-latka. Policjanci znaleźli mężczyznę dopiero po sprawdzeniu pomieszczeń gospodarczych. W jednym z nich leżał przykryty ubraniami i pościelą. Twierdził, że źle się czuł i nie był w stanie przyjść do pracy. Mężczyzną zaopiekowała się córka.

Okres zimowy to czas szczególnie niebezpieczny. Trudne warunki atmosferyczne stwarzają zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Apelujemy o reagowanie, gdy widzimy człowieka w niebezpieczeństwie. Warto zajrzeć do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Według prognoz, temperatura powietrza dzisiejszej nocy może przekroczyć nawet -20⁰C!

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję również poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Policjanci sprawdzą wskazane miejsce, a w przypadku potwierdzenia zagrożenia obejmą szczególnym nadzorem.

(KWP w Białymstoku / mg)

  • policjant wspólnie ze strażnikiem miejskim patroluje pustostany
  • policjant wspólnie ze strażnikiem miejskim patroluje pustostany
  • policjant wspólnie ze strażnikiem miejskim patroluje pustostany
Powrót na górę strony