Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa 11-letniej córki

Data publikacji 14.01.2019

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa 11-letniej córki. Z ustaleń śledczych wynika, że matka próbowała ugodzić nożem dziewczynkę, która leżała w łóżku. Nastolatka zdążyła jednak zasłonić się ręką. Sąd zdecydował o aresztowaniu 39-latki. Teraz matce dziewczynki może grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w godzinach wieczornych w jednej z miejscowości powiatu lubańskiego. Dyżurny został powiadomiony o zranieniu nożem małoletniej przez jej matkę.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 39-letnia kobieta - matka czwórki dzieci zaatakowało swoją 11-letnią córkę leżącą w łóżku próbując ugodzić ją nożem. Małoletnia zasłoniła się ręką w wyniku czego została zraniona w lewą dłoń. Zaalarmowane krzykiem rodzeństwo obezwładniło matkę zabierając jej nóż. Następnie kobieta nożem próbowała odebrać sobie życie raniąc się w szyję.

Dziewczynce oraz jej matce na miejscu została udzielona pomoc medyczna przez załogę pogotowia ratunkowego. 39-latka została zatrzymana i w związku z posiadanymi obrażeniami przewieziono ją w asyście policji do szpitala, gdzie trafiła również jej córka.

Kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa swojej córki. Na podstawie zebranych materiałów i dowodów Sąd Rejonowy w Lubaniu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanej na okres 3 miesięcy.

Na wniosek policji pokrzywdzona oraz jej rodzeństwo zostali objęci opieką psychologa.

Zgodnie z obowiązującym prawem za popełnione przestępstwo kobiecie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony