Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Piroman” w rękach wieruszowskich policjantów

Data publikacji 14.01.2019

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu, podejrzanego o podpalenie jednego z zakładów produkcyjnych w gminie Łubnice. Podejrzany już usłyszał zarzut w tej sprawie. Teraz sąd zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

12 stycznia 2019 roku przed godziną 11:00 dyżurny wieruszowskiej komendy został powiadomiony o pożarze hali magazynowej jednego z zakładów produkujących meble w Łubnicach. Skierowaniu na miejsce policjanci ustalili, że doszło do pożaru hali o powierzchni około 250 m2, wyposażenia tego obiektu oraz składowanej tam pianki tapicerskiej. Funkcjonariusze ustalili również, że w chwili pożaru na terenie tego zakładu pracowało około 60 osób. Na szczęście wszyscy pracownicy zdążyli się ewakuować i nikt nie został poszkodowany. Starty powstałe w związku z tym pożarem wstępnie oszacowano na 300 tysięcy złotych.

Problematyka pożarów, głównie podpaleń, leży w ogromnym zainteresowaniu wieruszowskich policjantów. W tym celu kryminalni, dzięki współpracy z kierownictwem tego zakładu, na miejscu pożaru oraz wnikliwej analizie zgromadzonych wcześniej informacji, zatrzymali 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie hali. Jak się okazało, piroman nie dość, że jest pracownikiem tego zakładu to chwilę później brał udział w akcji gaśniczej płonącego obiektu. Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie i już usłyszał zarzut w tej sprawie. Podejrzany przyznał się do podłożenia ognia w swoim zakładzie pracy. Policjantom wyjaśnił, że lubi patrzeć jak się pali.

Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia. O dalszym losie i tymczasowym aresztowaniu piromana zdecyduje teraz sąd. Wieruszowscy śledczy ustalają, czy 33-latek mógł mieć związek z innymi wcześniejszymi pożarami w powiecie wieruszowskim. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za inne przestępstwa w policyjnych kartotekach. Policjanci w ramach prowadzonego śledztwa, ustalają dokładne okoliczności pożaru zakładu meblowego w Łubnicach. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony