Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łuków: Policjanci przekazali sprzęt dla szpitalnego oddziału dziecięcego

Data publikacji 14.01.2019

O specjalistyczny sprzęt wzbogacił się dzisiaj Oddział Dziecięcy łukowskiego szpitala. To finał akcji, gdzie najważniejszą rolę odegrał kalendarz na 2019 rok, w którym głównymi bohaterami są policjantki i policjanci z Łukowa. Całkowity dochód z jego sprzedaży przeznaczono na zakup sprzętu medycznego. To już kolejna inicjatywa, którą mundurowi wsparli najmłodszych pacjentów.

Łukowscy mundurowi wspierani przez Samorząd Gminy Trzebieszów i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów woj. lubelskiego w Łukowie byli inicjatorami kolejnej akcji wspierania najmłodszych pacjentów naszego szpitala. Tym razem wyprodukowano kalendarz na 2019 rok, w którym głównymi bohaterami są policjantki i policjanci z Łukowa. Całkowity dochód z jego sprzedaży policjanci przeznaczyli na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego przeznaczonego dla szpitalnego oddziału dziecięcego.

Dzisiaj w łukowskim szpitalu policjanci wraz z Wójtem Gminy Trzebieszów przekazali dwunastostrefowy przenośny aparat EKG, inhalatory siateczkowe oraz uniwersalne ciśnieniomierze. To właśnie taki sprzęt zakupiono dzięki hojności osób które wsparły inicjatywę łukowskich mundurowych. Sprzęt ten ma być wykorzystywany do leczenia najmłodszych pacjentów naszej placówki medycznej.

- To jest niezbędny sprzęt w naszym szpitalu – mówiła ordynator oddziału lek. Anna Kołodziej. W imieniu personelu, a przede wszystkim w imieniu pacjentów Pani ordynator podziękowała policjantom i wszystkim którzy wspierając inicjatywę łukowskich mundurowych nabyli unikatowy kalendarz. - Dzięki waszym staraniom nasz oddział wzbogacił się o niezbędny specjalistyczny sprzęt – powiedziała i wręczyła organizatorom akcji symboliczne „Oskary” Oddziału Dziecięcego.

W imieniu łukowskich policjantów Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Dariusz Zdanikowski zapewnił Panią ordynator, że nasi mundurowi mają już kolejne plany, dzięki którym zechcą  wywołać zadowolenie i uśmiech na twarzach najmłodszych pacjentów.
Bo przecież nie od dziś wiadomo, że to właśnie uśmiech i dobry humor jest najlepszym lekarstwem.

M.J.

Powrót na górę strony