Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała podróbkami wartymi 1,5 mln złotych

Data publikacji 14.01.2019

Będzińscy policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę, podejrzaną o handel zegarkami z podrobionymi znakami towarowymi luksusowych marek. Nielegalny towar oferowała ona do kupna za pośrednictwem internetowego portalu aukcyjnego. W trakcie przeszukania mieszkania stróże prawa znaleźli w sumie 21 zegarków, których wprowadzenie na rynek, w ocenie przedstawiciela pokrzywdzonych firm, spowodowałaby straty na kwotę prawie 1,5 mln zł.

Działania będzińskich policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie 40-letniej mieszkanki miasta. Policjanci ustalili, że kobieta w swoim mieszkaniu może posiadać podróbki, które wystawiała do sprzedaży za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego.

Stróże prawa w trakcie przeszukania znaleźli łącznie 21 zegarków opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi luksusowych marek. W ocenie przedstawicieli pokrzywdzonych firm, wprowadzenie ich na rynek spowodowałoby straty w wysokości prawie 1,5 mln zł.

Dalszym losem kobiety zajmie się teraz prokurator i sąd. 40-latka przyznała się już do winy i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie karze.

(KWP w Katowicach / mg)

 

Powrót na górę strony