Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna podejrzany o nawoływanie przez Internet do zbrodni

Data publikacji 15.01.2019

Dolnośląscy policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który nawoływał do popełnienia przestępstw z nienawiści. Zatrzymany wzywał poprzez jeden z portali społecznościowych do zbrodni i zbiorowych samobójstw. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty. O jego losie zdecyduje teraz sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z Legnicy namierzyli i zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstw przeciwko pokojowi i ludzkości.

Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Legnicy na jednym z portali społecznościowych wzywał do zbrodni i zbiorowych samobójstw. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia z nośnikami pamięci. Wszystkie przedmioty zostaną teraz poddane szczegółowej analizie przez biegłych pod kątem ich zawartości. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator postawił zarzuty 36-letniemu mieszkańcowi Legnicy. Za popełnione czyny grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Za podżeganie do popełnienia przestępstwa grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. O dalszym losie 36-letniego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Zatrzymany mężczyzna podejrzany o nawoływanie przez Internet do zbrodni

Opis filmu: Policjanci prowadzą zatrzymanego

Pobierz plik Zatrzymany mężczyzna podejrzany o nawoływanie przez Internet do zbrodni (format mp4 - rozmiar 31.79 MB)

Powrót na górę strony