Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wracając ze ślubowania udzielał pomocy ofiarom wypadku

Data publikacji 15.01.2019

Był to oficjalnie jego pierwszy dzień służby w Policji. Rano uczestniczył w Radomiu w uroczystym ślubowaniu a popołudniu wracał do macierzystej jednostki w Żyrardowie. Tego dnia był też pierwszym, który jadąc krajową „siódemką” najechał na wypadek drogowy na terenie powiatu białobrzeskiego. Od razu interweniował. Zaczął udzielać pierwszej pomocy...

W miniony piątek 112 funkcjonariuszy w obecności swoich najbliższych oraz kierownictwa garnizonu mazowieckiego ślubowało na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Jednym z nich był posterunkowy Paweł Nietrzebka z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Po ślubowaniu oraz kilkugodzinnym szkoleniu w KWP wracał do Żyrardowa. Po godzinie17.00 jadąc krajową „siódemką” przez Nowy Kiełbów najechał na wypadek, w którym brał udział ciężarowy daf i osobowy hyundai.

Policjant, który jest też ratownikiem medycznym, wysiadł z samochodu, podszedł do hyundaia, którym jechały 3 osoby. Stróż prawa przeprowadził wstępne badanie kierowcy i pasażerki jadącej na tylnym siedzeniu. Na szczęście nie stwierdził złamań, ani krwotoków. Zdecydował o ewakuacji obu osób. Natomiast pasażer siedzący z przodu był zakleszczony.

W tym czasie na miejsce dojechali policjanci z białobrzeskiej „drogówki”, którzy razem z policjantem z Żyrardowa zabezpieczali miejsce wypadku do przyjazdu karetki pogotowania oraz straży pożarnej. Pasażera z rozbitego samochodu osobowego, przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wydostali strażacy. Poszkodowanych odwieziono do szpitala w Radomiu. Trwa śledczy ustalają przyczynę wypadku.

Policjant wrócił do Żyrardowa. Jeden z najważniejszych egzaminów życiowych już ma zaliczony...

Powrót na górę strony