Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca śmiertelnego wypadku, który zbiegł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 15.01.2019

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który potrącił kobietę przechodzącą przez pasy. Niestety seniorka nie przeżyła wypadku, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Ponadto, podejrzany był poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

14 lutego 2018 roku w Bielawie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem volkswagen na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn nie udzielając pierwszeństwa, najechał na prawidłowo przechodzącą przez pasy pieszą 83-letnię kobietę, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzona została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala we Wrocławiu, jednak obrażenia były na tyle poważne, że kobieta nie przeżyła wypadku.

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego ustalili dane sprawcy, który ukrywał się przed organami ścigania. W ubiegły weekend sprawca wypadku został zatrzymany. Wobec mężczyzny wydane były także dwa listy gończe, gdyż był poszukiwany do odbycia kary dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Film udostępniony przez portal doba.pl

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.96 MB)

Powrót na górę strony