Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Tarnowa interweniowali w sprawie psów trzymanych w nieludzkich warunkach

Data publikacji 15.01.2019

Tarnowscy policjanci otrzymali informację o trudnej sytuacji zwierząt w jednym z gospodarstw na terenie gminy Skrzyszów. Sprawą zajęli się dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara trzech lat więzienia.

Kiedy mundurowi dotarli na teren wskazanej posesji, zastali tam cztery, trzęsące się z zimna psy. Zwierzęta uwiązane były krótkimi łańcuchami, do zrobionych ze starych płyt meblowych, prowizorycznych i nieocieplonych bud. Domem jednego z nich stał się niewielki otwór w budynku gospodarskim. Po posesji chodził też kot, bezskutecznie szukający na śniegu czegoś do jedzenia. Miski wystraszonych i wyglądających na wychudzone zwierząt wypełniał jedynie śnieg. Jak się okazało zwierzęta nie posiadały aktualnych szczepień.

Mundurowi od razu ruszyli z pomocą, nakazując 59-letniego właścicielowi natychmiast nakarmić zwierzęta i przewiązać je na długie powrozy.

O zastanej na miejscu sytuacji powiadomili też pracowników urzędu gminy, którzy zobowiązali się monitorować sytuację psiaków. Zwierzętom zapewniona została też opieka weterynaryjna, a ich losem zainteresowali się pracownicy towarzystwa ochrony nad zwierzętami. Wiele wskazuje na to, że niedługo pieski trafią w lepsze ręce.

Dodajmy, że nad sprawą zaniedbanych zwierząt pracują obecnie śledczy z komisariatu Tarnów-Centrum.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara trzech lat więzienia. W przypadkach traktowania ich ze szczególnym okrucieństwem - nawet do pięciu.

Powrót na górę strony