Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rady dla podróżnych udających się do Zakopanego na Puchar Świata w Skokach Narciarskich

W związku ze zbliżającą się imprezą Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, która ma odbyć się już w ten weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, przypominamy o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas zorganizowanej imprezy masowej.

Małopolska Policja zadba o porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w dniach 18-20.01.2019 roku. Policjanci prewencji i służb kryminalnych będą reagowali na wszystkie zgłoszenia oraz pomagali kibicom bezpiecznie i bez przeszkód wrócić do domów, pilnując aby nie doszło do zakłóceń porządku.

Zakopiański konkurs skoków narciarskich ma rozpocząć się oficjalnym treningiem i kwalifikacjami w piątek o godzinie 18.00 na Wielkiej Krokwi. Docelowo na teren obiektu zostanie wpuszczonych 10 tysięcy osób. Tego dnia bramy na skocznię otwarte będą już od godziny 15.30.

Pierwszy dzień konkursowy w dniu 19.01.2019 roku (sobota) to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 13.00. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 16.15. Docelowo organizatorzy spodziewają się 23.363 kibiców.

Drugi dzień zawodów tj. 20.01.2019 roku (niedziela) to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 13.00 a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 16.00. Liczba miejsc przeznaczonych dla kibiców nie ulegnie zmianie.

Wszyscy, którym nie uda się wejść na teren tej imprezy sportowej, będą mogli obserwować widowisko z dalszej odległości. Teren będzie ogrodzony siatką, a porządku wewnątrz będzie pilnowała wynajęta firma ochroniarska.

Szanowny kibicu! W trosce o bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników sportowej imprezy masowej przypominamy, że w jej trakcie nie wolno:

 • wnosić na teren imprezy masowej broni czy też materiałów pirotechnicznych np. race, fajerwerki, petardy
 • wnosić alkoholu
 • rzucać przedmiotami stanowiącymi zagrożenie dla życia i zdrowia innych
 • używać elementu odzieży (np. kominiarka) w celu uniemożliwienia rozpoznania
 • przebywać w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności
 • atakować - naruszać nietykalność cielesną członków służb porządkowych.

Prosimy również pamiętać, aby bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów i służbę porządkową ochrony konkursu. Za złamanie powyższych zasad grozi odpowiedzialność karna z postępowaniem w trybie przyspieszonym włącznie.

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU NA TERENIE ZAKOPANEGO NA CZAS PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH 18-20 stycznia 2019 roku

Wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu nastąpi dnia 18.01.2019 r. od godz. 08.00, na ulicach prowadzących w kierunku skoczni i dalej w bezpośrednio przy skoczni:

 • ul. Br. Czecha od ronda J. Pawła II na całej długości w kierunku skoczni
 • ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały w kierunku skoczni
 • od skrzyżowania ulic Szymanowskiego i Zwierzyniecka w kierunku skoczni

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu nastąpi natychmiast po zakończeniu zawodów w niedzielę, wstępnie od godz. 21:00 (jeżeli zawody rozpoczną się tego dnia zgodnie z planem ok. godz. 16.00).

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym-kibicom, po zakończeniu zawodów strefa zamknięcia może zostać zwiększona z kierunku skoczni w następujący sposób:

 • ul. Br. Czecha na całej długości od skoczni
 • ul. Piłsudskiego już od skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego
 • ul. Żeromskiego już od skrzyżowania z ul. Sabały.

W razie konieczności poszerzenie strefy zamknięcia może nastąpić wcześniej.

ULICE WYŁĄCZONE Z RUCHU

 • ul. Br. Czecha od Ronda J. Pawła II
 • ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały, a później od ul. Makuszyńskiego
 • po zawodach ewentualnie: ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Sabały i ul. Sabały od ul. Zamoyskiego.

Kierowcy samochodów osobowych mogą parkować na ul. Karłowicza, na ul. Sienkiewicza od skrzyżowania z ul. Witkiewicza do skrzyżowania z ul. Kościuszki, na ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Tetmajera do skrzyżowania z ul. Staszica oraz w wyznaczonych miejscach parkingowych na terenie miasta Zakopane.

Stanowiska postojowe dla autobusów znajdują się na ul. Aleje 3-go Maja.

Znaki B-35 "zakaz postoju" z tabliczkami T-24 informującymi, że "pozostawiony w dniach 18-20 I 2019 r. w tym miejscu pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela", zaproponowano umieścić na ulicach: Br. Czecha, Piłsudskiego, Żeromskiego, Sabały.

Zalecamy korzystanie z komunikacji miejskiej i transportu zbiorowego. Prywatne samochody najlepiej zostawić w miejscu zakwaterowania.

Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego dojazdu i powrotu z Zakopanego! (patrz załącznik)

(KWP w Krakowie / mg)

 • zabezpieczenie przez policjantów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem
 • zabezpieczenie przez policjantów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem
 • zabezpieczenie przez policjantów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem
 • zabezpieczenie przez policjantów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem

Pliki do pobrania

 • 1.03 MB
  Rady dla podróżnych udających się do Zakopanego na Puchar Świata w Skokach Narciarskich
Powrót na górę strony