Aktualności

Gorliccy policjanci odnaleźli zagubioną turystkę

Data publikacji 16.01.2019

Policjanci pomogli 62-letniej turystce, która zagubiła się podczas pieszej wycieczki w Zdyni. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia kobieta została odnaleziona i bezpiecznie powróciła do miejsca zakwaterowania.

16 stycznia, około godz. 0.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach został powiadomiony, że wypoczywająca na terenie powiatu gorlickiego mieszkanka Tarnowa nie powróciła do pensjonatu. Kobieta samotnie wybrała się na pieszą wędrówkę w Zdyni. Jak ustalono, 62-latka zeszła ze szlaku turystycznego, którym się poruszała, ponieważ intensywne opady śniegu uniemożliwiły jej orientację w terenie. W działania poszukiwawcze, poza policjantami, zaangażowani byli również strażacy oraz ratownicy GOPR. Skierowani na miejsce stróże prawa rozpoczęli poszukiwania od miejsca, gdzie kończy się szlak turystyczny, kierując się w stronę miejscowości Gładyszów. W trakcie sprawdzania okolicy, w przydrożnym polu dostrzegli zagubioną turystkę. Natychmiast udzielili wyczerpanej kobiecie pomocy w dotarciu do drogi, po czym przewieźli ją do pensjonatu, w którym była zakwaterowana.

Pamiętajmy, że w niesprzyjających warunkach atmosferycznych nietrudno zejść z wytyczonego szlaku i stracić orientację w terenie. Jeśli planujemy piesze wędrówki - zwłaszcza zimą – powinniśmy odpowiednio się do nich przygotować.

(KWP w Krakowie/ tb)

Powrót na górę strony