Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili nielegalne wyścigi

Data publikacji 16.01.2019

Pomorscy policjanci udaremnili nielegalne wyścigi. 11 stycznia br. w rejonie Hali Ergo Arena zgromadziło się kilkaset pojazdów. Wylegitymowano 44 osoby, zatrzymano 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, nałożono 13 mandatów karnych, sporządzono 1 wniosek do sądu za kierowanie samochodem osobowym bez wymaganych uprawnień.

W piątkowy wieczór, 11 stycznia br., parking w rejonie Hali Ergo Arena stał się miejscem spotkania miłośników nielegalnych wyścigów. Pomorscy policjanci, wykorzystując pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, nie dopuścili do nich. W wyniku przeprowadzonych działań wylegitymowano 44 osoby, zatrzymano 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, nałożono 13 mandatów karnych, sporządzono 1 wniosek do sądu za kierowanie samochodem osobowym bez wymaganych uprawnień. Obecność mundurowych zmuszała uczestników do częstego przemieszczania się oraz dzielenia na mniejsze grupy. Każdy kontrolowany został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Po kilku godzinach rozjechali się do domów.

Właściciele pojazdów, biorąc udział w nielegalnych wyścigach, nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie stwarzają dla siebie oraz osób postronnych. Wystarczy chwila nieuwagi, awaria, nadmierna prędkość lub brak wystarczających umiejętności, aby doszło do tragedii.

W przypadku zauważenia miejsc, gdzie gromadzą się pojazdy, których właściciele mogą brać udział w nielegalnych wyścigach, prosimy o informację. Można skorzystać z telefonu, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub przesłać wiadomość na adres:
stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl.

(KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony