Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali rodzącą kobietę

Data publikacji 16.01.2019

Policjanci ruchu drogowego z Polkowic pilotowali samochód z rodzącą kobietą. O pomoc najpierw zwrócił się do nich ojciec przyszłej mamy, który poinformował funkcjonariuszy rozpoczynającej się akcji porodowej. Mając na uwadze wystąpienie nagłej sytuacji oraz potrzebę jak najszybszego zapewnienia bezpiecznych warunków do przeprowadzenia porodu, policjanci nie wahając się ani chwili przeprowadzili pilotaż samochodu z przyszłą mamą do szpitala.

Do budynku Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wbiegł roztrzęsiony mężczyzna, który wyraźnie potrzebował pomocy. Po krótkim przedstawieniu sytuacji okazało się, że jego córka właśnie zaczęła rodzić i musiała jak najszybciej dotrzeć do szpitala. Liczyła się każda minuta, dlatego dyżurny polecił funkcjonariuszom drogówki natychmiastowe włączenie sygnałów uprzywilejowania i zapewnienie bezpiecznej drogi oraz najszybszy możliwy dojazd rodzącej do szpitala.

Dzięki pomocy policjantów mieszkanka Polkowic szybko trafiła pod opiekę lekarzy i tego samego dnia została mamą zdrowego synka.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

Powrót na górę strony