Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za nawoływanie do popełnienia przestępstwa

Data publikacji 16.01.2019

Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z przestępstwami związanymi z mową nienawiści. Obaj już usłyszeli zarzuty. 38-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem natomiast nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn w związku z przestępstwami związanymi z "mową nienawiści". Zatrzymania te były wynikiem pracy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości, którzy na serwisach społecznościowych ujawnili niezgodne z prawem treści.

16-latek na jednym z serwisów zamieścił wpis nawołujący do popełnienia zabójstwa prezydentów, a 38-latek w swoich wpisach stosował groźbę bezprawną wobec grupy osób z powodu jej przynależności wyznaniowej, publicznie nawoływał do popełnienia zabójstwa oraz publicznie znieważył godło państwowe i polską flagę państwową.

Policjanci zwalczający cyberprzestępczość ustalili adresy zamieszkania osób, które dokonały wpisów. Obaj już usłyszeli zarzuty. 38-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem natomiast nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

(KWP w Białymstoku / ig)

Powrót na górę strony