Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 73-letniego mężczyznę przed zamarznięciem

Data publikacji 16.01.2019

Nocą temperatura w powiecie bielskim dochodziła do minus 2 stopni Celsjusza i tylko dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej oraz policjantów z komisariatu w Szczyrku, udało się uratować przed wychłodzeniem 73-letniego mieszkańca Zabrza. Gdy zauważyli oni zdezorientowanego i wyziębionego mężczyznę, ubranego w przemokniętą odzież, natychmiast zareagowali. Udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 16.01.br., tuż przed 1.00 w Godziszce przy ul. Poziomkowej. Ze zgłoszenia wynikało, że starszy mężczyzna wjechał renaultem do rzeki i oddalił się w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z komisariatu w Szczyrku. W rejonie rzeki, gdzie doszło do zdarzenia, policjanci zauważyli mężczyznę, który był zdezorientowany. Miał na sobie przemokniętą odzież i trząsł się z zimna. Kontakt z poszkodowanym był utrudniony ze względu na demencję. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, jak z Zabrza dotarł samochodem na Podbeskidzie.

Policjanci udzielili 73-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki, wspólnie z poszkodowanym, schronili się w domu zgłaszającej i okryli zziębniętego mężczyznę kocem, chroniąc go przed całkowitym wychłodzeniem organizmu. Wszystko wskazuje na to, że szybka interwencja świadka zdarzenia oraz policjantów uratowała mężczyznę przed skutkami groźnego dla życia wychłodzenia organizmu.

Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony