Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dozwoloną prędkość i stracił prawo jazdy

Data publikacji 16.01.2019

Mandat, punkty karne i zatrzymane prawo jazdy to efekt przekroczenia prędkości o 61 km/h w terenie zabudowanym. To drugi w tym roku przypadek, gdzie żnińscy funkcjonariusze skierują wniosek o cofniecie uprawnień na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14.01.19) po 10.00 w Piechcinie, pow. żniński. Policjanci ogniwa ruchu drogowego, którzy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w widorejestrator, zauważyli poruszającą się z dużą prędkością dacie. Mimo, iż pojazd wjechał na terenem zabudowany, nie zwalniał. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Urządzenie wskazało ponad 111 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.

Gdy auto zatrzymało się na polecenie mundurowych okazało się, że kierował nim 35-letni mieszkaniec gminy Janikowo. Policjanci ukarali go mandatem i punktami karnymi. Ponadto, zatrzymali jego prawo jazdy.

To drugi w tym roku przypadek przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W ubiegłym roku żnińscy policjanci ujawnili 20 wykroczeń tego typu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.9 MB)

Powrót na górę strony