Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzane o udział w kradzieży rozbójniczej, do której doszło po październikowym marszu równości

Dwaj mężczyźni zostali namierzeni i zatrzymani przez funkcjonariuszy z Wrocławia w zw. z podejrzeniem o udział w kradzieży rozbójniczej. Zdarzenie miało miejsce w październiku ubiegłego roku, już po zakończonym marszu równości. W jednym z podwórzy na kobietę wiozącą na wózku transparent i flagi, napadła grupa nieznanych mężczyzn i dokonała kradzieży przewożonych materiałów. Kilka minut później policjanci byli miejscu i od razu rozpoczęli intensywne działania. Funkcjonariusze wykonali wiele czynności procesowych i pozaprocesowych, w tym analiz monitoringów, które pozwoliły na zatrzymanie pierwszego z mężczyzn biorącego udział w tym zajściu. Usłyszał zarzuty za kradzież rozbójniczą. Policjanci dalej pracowali nad tą sprawą, efektem jest zatrzymanie kolejnych dwóch mężczyzn.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Stare Miasto, realizując czynności operacyjne, namierzyli i zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w kradzieży rozbójniczej.

Do tego zdarzenia doszło 6 października ubiegłego roku, po zakończonym marszu równości. W jednym z podwórzy przy ulicy Kościuszki, na kobietę wiozącą na wózku transparent i flagi, napadła grupa nieznanych mężczyzn. Sprawcy, po krótkiej szamotaninie, dokonali kradzieży przewożonych przez kobietę materiałów.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży i już kilka minut później byli miejscu. Natychmiast przystąpili do działań zmierzających do zatrzymania osób podejrzanych o ten czyn.

Działając w tej sprawie funkcjonariusze wykonali wiele czynności procesowych i poza procesowych, w tym także analizy zabezpieczonych monitoringów, które pozwoliły wytypować pierwszego z podejrzanych. Jego zatrzymanie było już tylko kwestią czasu. 18-latek wpadł na terenie Legnicy, w wyniku działań realizowanych przy współpracy z miejscowymi policjantami.

Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, usłyszał w prokuraturze zarzuty za kradzież rozbójniczą i został objęty dozorem Policji.

Kolejne skuteczne i realizowane wielotorowo czynności policjantów z komisariatu na Starym Mieście, pozwoliły na wytypowanie dwóch mężczyzn mających związek z tym przestępstwem. Dwaj mężczyźni w wieku 19 i 20 lat, których funkcjonariusze zatrzymali na ternie Legnicy, zostaną teraz przesłuchani i doprowadzeni do prokuratury.

Przypomnijmy, że zgodnie z kodeksem karnym za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • zatrzymani przez policjantów za kradzież rozbójniczą
  • zatrzymani przez policjantów za kradzież rozbójniczą
  • zatrzymani przez policjantów za kradzież rozbójniczą
  • zatrzymani przez policjantów za kradzież rozbójniczą

Opis filmu: zatrzymani przez policjantów za kradzież rozbójniczą

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 46.32 MB)

Powrót na górę strony