Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Internecie groził prezydentowi Wrocławia

Data publikacji 17.01.2019

Policjanci z Wrocławia namierzyli mężczyznę podejrzanego o kierowane w Internecie gróźb w stosunku do prezydenta miasta. Wpis został zamieszczony na jednym z forów internetowych. Szybkie i skuteczne działania wspólnie z prokuraturą i policjantami z województwa zachodniopomorskiego doprowadziły do zatrzymania 38-latka. Obecnie wykonywane są czynności procesowe z jego udziałem, a po ich zakończeniu mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podjęli działania w związku z ujawnionym wpisem na forum internetowym mogącym świadczyć o zamiarze lub nawoływaniu do popełnienia przestępstwa. Autor groził w Internecie prezydentowi Wrocławia. Policyjni specjaliści niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do jego identyfikacji, współpracując także z administratorem serwisu. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze pionu kryminalnego namierzyli mężczyznę podejrzanego o groźby. Okazało się, że jest mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego.

Szybkie i skuteczne współdziałanie wrocławskich policjantów z prokuraturą i funkcjonariuszami z komisariatu Szczecin Pogodno, zakończyło się zatrzymaniem 38-latka. Został on następnie przewieziony przez funkcjonariuszy do Wrocławia. Obecnie prokuratura wykonuje czynności procesowe z udziałem zatrzymanego.

Za czyn z art. 119 § 1 kodeksu karnego tj. za stosowanie groźby grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. 

Pamiętajmy

Osoby nawołujące do nienawiści także za pośrednictwem Internetu popełniają przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu)

Film Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Internecie groził prezydentowi Wrocławia

Pobierz plik Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Internecie groził prezydentowi Wrocławia (format mp4 - rozmiar 5.35 MB)

Powrót na górę strony