Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził prezydentowi Radomia. Został zatrzymany dzięki ścisłej współpracy policjantów z Radomia i Gdańska

Data publikacji 17.01.2019

Dzięki ścisłej współpracy policjantów z KWP w Radomiu, z mundurowymi z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Gdańsku zatrzymano wczoraj 35-letniego mieszkańca powiatu radomskiego podejrzewanego o groźby wobec prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

We wtorek po południu na jednym z portali społecznościowych mieszkaniec powiatu radomskiego zamieścił zdjęcie oraz wpis, w których groził prezydentowi Radomia. Od razu sprawą zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP zs. w Radomiu i KMP w Radomiu. Przyjęli od prezydenta zawiadomienie o groźbach karalnych oraz wniosek o ściganie sprawcy. Jeszcze tego samego dnia policjanci byli w miejscu zamieszkania mężczyzny, gdzie zabezpieczyli m.in. komputer. Jego samego jednak nie było.

Policjanci ustalili, że 35-latek może przebywać na terenie Gdańska, gdzie miał być na kursie zawodowym. Informację tę przekazali do kolegów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Gdańsku, którzy ją dalej „pilotowali”. W środę tuż przed godz. 13 został zatrzymany. Odnaleziono też nóż, który był widoczny na zdjęciu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wieczorem został przewieziony do Radomia.

Dzisiaj od rana z mężczyzną dalsze czynności wykonują policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledzczego KMP w Radomiu. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Policjanci będą wnioskować do prokuratury o poparcie wniosku o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Zostanie on przewieziony do Prokuratury Rejonowej Radom - Wschód w Radomiu. 35-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność, za to, co udostępniamy w internecie. Przypominamy, że nikt w sieci nie jest anonimowy! Jak widać na przykładzie 35-latka, działamy w każdym przypadku konsekwentnie, a osoby takie ponoszą konsekwencje prawne.

Zespół Prasowy KWP

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.18 MB)

Powrót na górę strony