Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kalisz - Zabezpieczone nielegalne papierosy - video

Data publikacji 17.01.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zabezpieczyli ponad 220 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na podstawie wyliczeń ustalono, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłaby blisko 200 tys. złotych. Właściciel nielegalnych towarów usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Po raz kolejny funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Kalisza udowodnili swoją skuteczność. Policjantów zainteresowały kartony, które zauważyli na tylnym siedzeniu opla wyjeżdżającego z jednej z posesji na terenie Kalisza. Charakterystyczny płaski kształt opakowań wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. 

22-letni kierowca auta wyraźnie się zdenerwował, kiedy został poproszony o dokumenty przez nieumundurowanych policjantów, którzy do niego podeszli. Już podczas rozmowy przyznał, że w 10 przewożonych przez niego kartonach znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy. 

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kolejną część kontrabandy odnaleźli w busie, który stał zaparkowany na posesji z której wyjeżdżał 22-latek. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 220 tys. sztuk papierosów.  W związku ze sprawą zatrzymany został 22-letni kierowca opla. Następnego dnia usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. 

Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 

Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi blisko 200 tys. złotych. 

Obecnie policjanci ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych wyrobów tytoniowych.

Anna Jaworska-Wojnicz/DPB

  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy

Opis filmu: Zabezpieczone nielegalne papierosy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.23 MB)

Powrót na górę strony