Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 1,5 miliona złotych kary za nielegalne automaty. Kolejne skuteczne działania Policji i Krajowej Administracji Skarbowej

Data publikacji 18.01.2019

Sukcesem zakończyła się współpraca żagańskich policjantów ze Służbą Celną. Funkcjonariusze jednocześnie weszli do czterech lokali, w których zabezpieczyli 16 automatów do gier. Łączna kara może wynosić ponad 1,5 mln złotych.

Żagańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim, w czwartek (17 stycznia) skontrolowali lokale działające niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych, znajdujące się na terenie Żagań. Dzięki dobremu rozpoznaniu i zaangażowaniu żagańskich policjantów udało się zorganizować wspólne działania, których efektem było zabezpieczenie 16 automatów do gier, a przy tym wyeliminowanie czterech lokali, w których odbywał się nielegalny hazard. W toku prowadzonych czynności wobec osób, które zajmowały się obsługą automatów, u jednej z nich policjanci ujawnili tytoń bez polskich znaków akcyzy, który zostanie przekazany do urzędu celnego. Pracownicy zostali przesłuchani. Funkcjonariusze służby celnej przeprowadzili eksperymenty procesowe na maszynach, a następnie zabezpieczyli szesnaście działających automatów, które docelowo trafią do Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gorzowie Wlkp., który to będzie prowadził postępowanie w sprawie.

Właściciele automatów do gier mogą się liczyć z wysokimi karami pieniężnymi, kara za posiadanie jednego automatu może wynieść nawet 100 tysięcy złotych. Szacunkowo daje to łączną kwotę ponad 1,5 miliona złotych. Ponadto Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

 

starszy sierżant Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Policjant na tle automatów do gier.
  • Policjant na tle automatów do gier.
Powrót na górę strony