Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny, podejrzanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 21.01.2019

Działania legnickich policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, podejrzanego o napad na jedną z placówek banku w Legnicy. Sprawca kilka dni wcześniej, przy użyciu maczety, zażądał wydania pieniędzy, po czym uciekł ze skradzioną gotówką. Stróże prawa na podstawie zabezpieczonych śladów ustalili i zatrzymali 54-latka. Sąd tymczasowo aresztował napastnika. Teraz za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu kara do 18 lat więzienia.

Do napadu doszło 11 stycznia 2019 roku. Mężczyzna wszedł do placówki jednego z banków na terenie Legnicy i posługując się niebezpiecznym narzędziem w postaci maczety, zażądał wydania wszystkich pieniędzy. Przestraszona kobieta oddała mu gotówkę. Pracownik firmy znajdującej się obok, usłyszał wołanie o pomoc i natychmiast zareagował, blokując wyjście sprawcy. Wtedy napastnik wybił szybę w drzwiach placówki i uciekł ze skradzionymi pieniędzmi.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie napastnika. Sprawdzany był pobliski teren, jak i zabezpieczono ślady kryminalistyczne na miejscu napadu. W wyniku dalszych czynności procesowych i zgromadzonego materiału, śledczy ustalili i zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Odzyskano również część zrabowanej przez mężczyznę gotówki.

Jak się okazało zatrzymany ma na sumieniu podobne przestępstwo, za które został skazany wyrokiem sądu i odbył karę więzienia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu kara do 18 lat więzienia.

(KWP Wrocław / tb)

Film Areszt dla mężczyzny, podejrzanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Pobierz plik Areszt dla mężczyzny, podejrzanego o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia (format mp4 - rozmiar 9.92 MB)

Powrót na górę strony