Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2019 - podsumowanie pracy policjantów

Data publikacji 21.01.2019

Policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd kibiców na zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. W Zakopanem ponad 200 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo w mieście i bezpośrednio w rejonie Wielkiej Krokwi. W zabezpieczeniu imprezy wspierali nas funkcjonariusze Straży Granicznej, Strażnicy Miejscy oraz służba ochrony. Odnotowano fakt wniesienia na teren skoczni broni gazowej i atak na pracownika ochrony. Z uwagi, że zawody miały charakter imprezy masowej osoby, które dopuściły się przestępstw zostały zatrzymane przez policjantów. Zakopiański sąd zdecyduje o ich dalszym losie. Może orzec wobec nich surowe kary grzywny i zakazy stadionowe.

Praca policjantów skupiała się na tonowaniu nastrojów osób, które przesadziły z napojami rozgrzewającymi i zbyt ekspresyjnie wyrażały swoje emocje po zawodach sportowych. Liczne interwencje, awantury i bójki, zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej - policjanci w Zakopanem mieli sporo pracy. Konkurs skoków narciarskich oglądało przeszło 30 tys. kibiców. Oceniamy, że w ten weekend w powiecie tatrzańskim bawiło się blisko 70 tysięcy kibiców, turystów i wczasowiczów. Odnotowano, aż 49 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali ratując przed wyziębieniem. Policjanci drogówki najwięcej interwencji przeprowadzili w związku z nieprawidłowym parkowaniem i blokowaniem przejazdu. Odnotowaliśmy również kilka niegroźnych zdarzeń drogowych.

W zabezpieczeniu niedzielnego konkursu skoczków nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Impreza odbyła się zgodnie z planem, a policjanci po jej zakończeniu czuwali nad bezpiecznym powrotem kibiców do domów i pensjonatów. Noc z niedzieli na poniedziałek była zdecydowanie spokojniejsza gdzie ilość interwencji spadała o połowę. Na szczególne zwrócenie uwagi zasługuje odpowiedzialne postępowanie kierowców. Przed powrotem do domu wielu kierowców postanowiło sprawdzić stan trzeźwości.

Reasumując kilka zatrzymanych osób to zaledwie znikomy promil wśród niemal 70 tysięcy wspaniałych kibiców, gości i turystów. Życzymy sobie równie spokojnych i bezpiecznych ferii zimowych w naszym powiecie. Za rok najprawdopodobniej kolejny Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Policjanci jak zwykle licznie będą dbali o kibiców największej i najbardziej znanej imprezy sportowej w Małopolsce.

Wszystkim prawdziwym kibicom dziękujemy za współpracę z policją i służbą ochrony.

(KWP Kraków / tb)

  • Widok na Wielką Krokiew oraz kibiców
  • Policjanci zabezpieczający zawody
  • Policjanci zabezpieczający zawody
  • Policjanci zabezpieczający zawody
  • Policjanci zabezpieczający zawody
  • Policjanci zabezpieczający zawody
Powrót na górę strony