Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zorganizował bieg dla chorej dziewczynki

Data publikacji 21.01.2019

Krośnieński policjant zorganizował bieg charytatywny na rzecz chorej dziewczynki. Celem zawodów było zebranie środków finansowych na rehabilitację zmagającej się z chorobą nowotworową 9-letniej Wiktorii.

Wiktoria ma 9 lat, jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. Jednak od kilkunastu miesięcy place zabaw zamieniła na szpitalne sale, a spotkania z rówieśnikami – na specjalistyczne konsultacje w klinikach onkologicznych. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór złośliwy, umiejscowiony w kanale kręgowym jej młodego kręgosłupa.

Sierż. Piotr Bobola - krośnieński policjant, społecznik i i inicjator licznych akcji pomocowych na rzecz chorych dzieci, postanowił wesprzeć Wiktorię w jej walce z nowotworem. Przygotował projekt biegowy, którego celem było zebranie środków finansowych na rehabilitację 9-letniej dziewczynki. Piotr Bobola rozpropagował akcję w mediach społecznościowych, pozyskał sponsorów i zachęcił do uczestnictwa w biegu około 70 osób.

W sobotę z korczyńskiego rynku, biegacze wyruszyli na górską trasę, której metą był zamek „Kamieniec” w Odrzykoniu. W zimowej scenerii, rozświetlanej blaskiem płonących pochodni, grupa około 70 osób przemierzyła 10 km szlak. Na dziedzińcu XIV-wiecznej budowli, zapłonęło ognisko, przy którym uczestnicy zawodów mogli się ogrzać, posilić i zamienić kilka słów z bliskimi 9-letniej Wiktorii.

Projekt krośnieńskiego funkcjonariusza zyskał akceptację środowisk służb ratowniczych regionu. W zawodach uczestniczyli strażacy, ratownicy medyczni, żołnierze, policjanci oraz inne osoby, których serca zostały poruszone historią walecznej 9-latki. Krośnieńskich policjantów reprezentowali: sierż. Piotr Bobola, asp. sztab. Dariusz Subik, st. asp. Paweł Buczyński, asp. Robert Szajna oraz mutimaratończyk Józef Urbański – emerytowany policjant.      

 

Powrót na górę strony