Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny myślenickiej komendy osobowością roku 2018 w powiecie według lokalnego portalu informacyjnego!

Data publikacji 21.01.2019

Asp. Jacek Zięba — dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach głosami internautów został wybrany osobowością roku 2018 w powiecie myślenickim. Plebiscyt organizowany był przez lokalny portal informacyjny ,,MiastoInfo". Zwycięstwo funkcjonariusza zasługuje na uznanie, ponieważ wśród nominowanych znajdowali się znakomici sportowcy, politycy, wolontariusze. To jednak profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków i stoicki spokój w trudnych sytuacjach zostały docenione przez czytelników.

Asp. Jacek Zięba wstąpił w szeregi Policji w 1998 roku. Od początku związany jest z prewencją. Służbę rozpoczął w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie. Pracował również w Komisariacie Policji nr V w stolicy małopolski. Z myślenicką jednostką związany jest od 2014 roku. Początkowo był dzielnicowym Myślenic, następnie tę samą funkcję pełnił w Gminie Sułkowice. Już wtedy wykazał się ponadprzeciętnymi umiejętnościami, gdy zatrzymał galopującego ulicami Sułkowic konia. Wtedy udało mu się uspokoić spłoszone zwierzę i przekazać je właścicielom.

Od czerwca 2017 roku głos asp. Jacka Zięby, można usłyszeć w słuchawce, dzwoniąc na 997. Już jako dyżurny w 2018 roku odwiódł dwóch mężczyzn od podjęcia tragicznej w skutkach decyzji. Dyżurny czasami musi wcielić się w rolę psychologa, odpowiednio poprowadzić rozmowę, okazać zrozumienie. Szczególnie kiedy dzwoni osoba, która ma zamiar targnąć się na swoje życie. To właśnie dzięki empatii, pełnemu zaangażowania wypełnianiu obowiązków, oraz umiejętności rozmowy z ludźmi w potrzebie, asp. Jacek Zięba został wybrany osobowością roku 2018.

Poza służbą asp. Jacek Zięba jest strażakiem OSP Myślenice — Górne przedmieście oraz „Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi I stopnia”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Krakowie)

Powrót na górę strony