Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja na ósmym Światowym Dniu Śniegu

Data publikacji 21.01.2019

W miniony weekend w Zakopanem na stoku pod Nosalem oraz na Górnej Równi Krupowej odbyły się ósme obchody Światowego Dnia Śniegu - World Snow Day 2019. Impreza jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) promującej nie tylko zabawy na śniegu, ale również szeroko pojętą edukację w tym zakresie. Odbywa się ona równolegle w prawie 50 krajach i z każdym rokiem przyciąga coraz więcej sympatyków.

Jak co roku, jednym z partnerów World Snow Day była Policja. Stróże prawa z Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem promowali wspólnie akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem jest edukowanie w zakresie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach narciarskich

Policjanci zachęcali również dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym polegającym na zilustrowaniu dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w nim jest nadesłanie do dnia 1 marca br., pracy konkursowej. Regulamin oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej https://policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku. Serdecznie zapraszamy do udziału, czekają wspaniałe nagrody.

Na policyjnym stoisku profilaktycznym można było dowiedzieć się wszystkiego o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz skorzystać z mnóstwa atrakcji edukacyjnych i sportowych. Organizowane były konkursy i quizy. Na najmłodszych uczestników czekały atrakcyjne nagrody, w tym m.in. kubki z logo akcji, smyczki, długopisy, a także kaski narciarskie ufundowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tegorocznym obchodom Światowego Dnia Śniegu towarzyszyło dużo emocji i sportowa rywalizacja. Wyrażamy nadzieję, że zdobyta podczas imprezy wiedza zostanie wykorzystana przez najmłodszych do bezpiecznego korzystania z uroków zimy, w tym szusowania po stokach narciarskich.

(KGP / tb)

  • Policjant udzielający wywiadu dziennikarzom
  • Policjanci wśród dzieci uczestniczących w imprezie
  • Policjanci wśród dzieci uczestniczących w imprezie
  • Policjanci wśród dzieci uczestniczących w imprezie
  • Policjanci wśród dzieci uczestniczących w imprezie
  • Policjanci wśród dzieci uczestniczących w imprezie
Powrót na górę strony