Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni członkowie grupy przestępczej zatrzymani

Data publikacji 22.01.2019

36 osób zatrzymanych, 26 tymczasowo aresztowanych, a 6 objętych policyjnym dozorem to wynik dotychczasowych działań funkcjonariuszy ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową wymierzonych w zorganizowaną grupę przestępczą, która wprowadziła na rynek znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych. Tym razem w ręce policjantów trafili mężczyźni, którzy pełnili w grupie rolę tzw. żołnierzy, wprowadzając narkotyki do sprzedaży detalicznej.

Policjanci po raz kolejny „uderzyli” w narkotykowe środowisko. Pracując wspólnie z prokuraturą nad sprawą dotyczącą działalności zorganizowanej grupy przestępczej, wytypowali kolejnych jej członków. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na terenie powiatu piaseczyńskiego mieszkają osoby, które mogły działać w grupie przez ostatnie lata, a ich rolą było wprowadzanie narkotyków do sprzedaży detalicznej.

Policjanci wspierani przez stołecznych antyterrorystów zatrzymali na terenie powiatu piaseczyńskiego 9 osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji marihuany, amfetaminy oraz heroinę. Kiedy okazało się, że jeden z mężczyzn wyjechał z miejsca zamieszkania i prawdopodobnie przebywa w górach, policjanci szybko namierzyli go. 33-latek został zatrzymany w powiecie tatrzańskim. Karol M. miał przy sobie kilkadziesiąt porcji marihuany i mefedronu.

W związku z ta sprawą, policjanci zatrzymali już 36 osób, które były podejrzewane o udział w grupie przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków na terenie powiatu piaseczyńskiego, głównie w Górze Kalwarii i jej okolicach. Poza wprowadzaniem do obrotu środków odurzających, grupa miała na swoim koncie wymuszenia rozbójnicze oraz inne przestępstwa. W areszcie, dzięki funkcjonariuszom znalazł się także 37-letni Artur A. ps. „Snajper” podejrzany o kierowanie grupą oraz postrzelenie mężczyzny, a na rynek nie trafiły narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 115 tysięcy złotych.

Rozbita grupa przestępcza rozprowadzająca narkotyki

Snajper” zatrzymany przez stołecznych policjantów

Mężczyźni zostali już doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszeli zarzuty. Karol M., Mateusz M., Henryk C., Łukasz W., Michał K., Sebastian S., Daniel B., Emil R., Krzysztof W. oraz Michał M. są podejrzani o udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Prokurator przedstawił im również zarzuty za handel narkotykami. Sąd zastosował wobec 9 mężczyzn tymczasowy areszt, jeden z nich został objęty policyjnym dozorem. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mb

  • 1
  • 1

Film Realizacja Góra Kalwaria

Pobierz plik Realizacja Góra Kalwaria (format mp4 - rozmiar 14.35 MB)

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 4.65 MB)

Powrót na górę strony