Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 22.01.2019

Dolnobrzescy policjanci uratowali życie 45-letniemu mieszkańcowi powiatu wołowskiego. Mężczyzna przygotowywał już pętlę do targnięcia się na życie. Funkcjonariusze zaalarmowani przez znajomych mężczyzny zaniepokojonych stanem psychicznym, podjęli natychmiastowe działania. Gdyby nie szybka reakcja policjantów, próba samobójcza tego człowieka mogłaby zakończyć się tragicznie. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Zaniepokojeni mężczyźni pojawili się w godzinach popołudniowych w Komisariacie Policji w Brzegu Dolnym. Jak przekazali dyżurnemu, martwili się złym samopoczuciem kolegi z pracy, związanym z problemami osobistymi.

Doświadczony dyżurny nie zwlekał ze skierowaniem patrolu do miejsca przebywania mężczyzny, w celu sprawdzenia w jakim stanie się znajduje i czy potrzebuje pomocy. Policjanci byli pod ustalonym adresem już po kilku minutach. Na miejscu zastali  45-latka czyniącego już przygotowania do targnięcia się na własne życie. Mężczyzna miał przygotowaną pętlę ze sznura przymocowaną do rury. Funkcjonariusze odwiedli 45-latka od jego zamiarów. W rozmowie z nimi desperat przyznał, że nie jest to jego pierwsza próba samobójcza.

Mężczyzna w chwili interwencji znajdował się pod wpływem alkoholu. Został przekazany pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego, która przewiozła go do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony