Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia. Został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 22.01.2019

Na dwa miesiące trafił do aresztu 40-letni mieszkaniec Oławy podejrzany o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Poszkodowany 24-letni rowerzysta, któremu kierowca nie udzielił pomocy, trafił do szpitala. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Do wypadku doszło przed godziną 22.00 w jednej z miejscowości gminy Oława. Z ustaleń funkcjonariuszy  Komendy Powiatowej  Policji w Oławie wynika, że kierujący samochodem – jak się później okazało, bez prawa jazdy – nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i  najechał na jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, 24-letniego mieszkańca Oławy.  Kierowca uciekł, nie udzielając pomocy poszkodowanemu rowerzyście, który z obrażeniami  ciała został przewieziona do szpitala. Policjanci pracujący na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady i zebrali inny materiał dowodowy,  na podstawie którego ustalili markę pojazdu biorącego udział w zdarzeniu i wytypowali właściciela auta.

W wyniku działań funkcjonariusz,  niespełna 12 godzin po zgłoszeniu, zatrzymany został 40-letni oławianin, podejrzany o spowodowanie wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Pobrano od niego krew do badań, by sprawdzić czy w chwili potrącenia rowerzysty kierowca był trzeźwy bądź czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Na ten temat wypowie się biegły. Podejrzany usłyszał już zarzut spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia.

Sąd w Oławie zastosował wobec 40-latka tymczasowy areszt na dwa miesiące. Aktualnie Policja sprawdza wszystkie okoliczności zdarzenia. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony