Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa dilerów narkotyków rozbita

Data publikacji 23.04.2006

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi rozbili 9 osobową grupę dilerów środków odurzających.

W sobotni ranek blisko 50 funkcjonariuszy policji wspomaganych przez członków Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji i specjalistyczne psy służbowe weszło do 8 mieszkań na terenie miejscowości Łask, gdzie według operacyjnych informacji mieli przebywać handlarze narkotyków.

W mieszkaniach policjanci zastali 7 osób - 6 mężczyzn w wieku 26, 20, 19, 28, 23 i 20 lat oraz 25 letnią kobietę. Część mężczyzn była pod działaniem środków odurzających. Dilerzy usiłowali w dość niekonwencjonalny sposób pozbyć się śladów swojej przestępczej działalności - jeden wyrzucił narkotyki przez okno prosto pod nogi funkcjonariusza z SPAP-u, a drugi ukrył "działki" w toalecie.

W czasie przeszukania mieszkań policjanci zabezpieczyli 20 gramów amfetaminy, 100 gramów marihuany i 60 sztuk tabletek ecstasy, a także 3 wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków i około 1000 sztuk pustych woreczków do przechowywania pojedynczych działek dilerskich. 

Ujawniono przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem na terenie Łasku - 2 lornetki, 2 pistolety i 2 karabiny do gry "paintball". W trakcie działań w ręce policji wpadły 2 kolejne osoby - 16 latek i 21 letnia kobieta.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa działała w narkotykowym biznesie około 1,5 roku. Handel środkami odurzającymi stanowił jedyne i wysoce dochodowe źródło utrzymania dilerów. Narkotyki rozprowadzane były głównie w pubach i dyskotekach, a także pod szkołami, a ich amatorami byli młodzi, często nieletni mieszkańcy powiatu łaskiego.

Stróże prawa szacują, że w czasie 18 miesięcznej działalności przez ręce handlarzy przeszły kilogramowe ilości narkotyków. Dzisiaj o losie zatrzymanych dilerów zadecyduje Prokuratura.

Powrót na górę strony