Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zapobiegł tragedii

Data publikacji 22.01.2019

Totalnym brakiem wyobraźni wykazał się wtorkowego popołudnia pracownik obsługujący piec w jednej z kotłowni w budynku wielorodzinnym w gminie Szlichtyngowa. Mężczyzna mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie „majstrował” przy piecu i kominie powodując zadymienie oraz zapalenie przedmiotów znajdujących się w kotłowni. Dzięki szybkiej reakcji sierżanta Bartosza Głucha policjanta z Posterunku Policji w Szlichtyngowej nie doszło do tragedii.

Wtorkowego popołudnia (21 stycznia) dyżurny wschowskiej Policji otrzymał niepokojącą informację od policjanta na co dzień pełniącego służbę w Posterunku Policji w Szlichtyngowej, który spędzając czas w domu z rodziną zwrócił uwagę na fakt, że w zamieszkiwanym budynku wielorodzinnym pojawiły się kłęby dymu. Postanowił to sprawdzić schodząc do pomieszczeń kotłowni. Jak się okazało przy rozgrzanym do czerwoności piecu pracował palacz. Jego zachowanie, koordynacja ruchowa oraz wypowiedzi wzbudziły podejrzenie policjanta. Pomieszczenie było zadymione i od rozżarzonej sadzy, wyrzucanej przez palacza na podłogę zajęły się przedmioty leżące w okolicach pieca - miotły i kartony. Mężczyzna nie chciał opuścić pomieszczenia, chciał również wyczyścić komin, który zalepiony był palącą się sadzą. Mężczyzna w żaden sposób nie reagował na polecenia do zaprzestania takim działaniom. W pomieszczeniu robiło się coraz goręcej i gęściej od kłębiącego się dymu. sierż. Bartosz Głuch nie czekając na dalszy przebieg zdarzeń zaalarmował policję, straż pożarną i zarządcę budynku. Palące się przedmioty zaczął polewać wodą i wynosić na zewnątrz kotłowni. Przybyli na miejsce strażacy wygasili piec, wyczyścili i sprawdzili przewód kominowy. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza udało się zapobiec tragedii.

Badanie trzeźwości 58-letniego palacza wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu.

 

podkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony