Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana linia produkcyjna narkotyków – areszt dla 4 osób

Data publikacji 22.01.2019

Wspólne działania policjantów z KWP Wrocław i stróży prawa z Bolesławca, przy wsparciu dolnośląskich antyterrorystów doprowadziły do zlikwidowania linii produkcyjnej narkotyków oraz zatrzymania 4 osób. Policjanci zabezpieczyli 2,5 kilograma metamfetamina oraz 200 tys. szt. tabletek pseudoefedryny, stosowanej do jej produkcji. W działaniach uczestniczyli też mundurowi Służby Celnej z Wrocławia i Zgorzelca. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy i grozi im nawet do 20 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Narkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Bolesławca, funkcjonariuszami Służby Celnej z Wrocławia i Zgorzelca przy wsparciu dolnośląskich antyterrorystów zlikwidowali linię do produkcji środków odurzających. Stróże prawa weszli na teren kilku posesji znajdujących się w powiecie bolesławieckim i jeleniogórskim. Podczas prowadzonych działań zabezpieczyli różne środki odurzające oraz zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy. Policjanci zatrzymali w tej sprawie czterech mężczyzn – wszyscy to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku od 36 do 47 lat.

Łącznie zabezpieczono ponad 2,5 kilograma metamfetamina oraz 200 tysięcy sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę, środka stosowanego do produkcji metamfetaminy. Na miejscu ujawniono i zabezpieczono różne substancje chemiczne oraz sprzęt służący do produkcji narkotyków.

Ponadto śledczy zabezpieczyli należące do podejrzanych pieniądze w łącznej kwocie ponad 250 tysięcy złotych oraz samochód marki Porsche o wartości około 150 tysięcy złotych. Zatrzymane mienie zostało objęte zabezpieczeniem majątkowym przez prokuraturę.

Zatrzymanym zarzucono wspólne i w porozumieniu wytworzenie znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetamina. Według ustaleń podejrzani uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodów. Przestępstwa, których dopuścili się podejrzani zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 20 lat. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KWP Wrocław / tb)

Film Zlikwidowana linia produkcyjna narkotyków – areszt dla 4 osób

Pobierz plik Zlikwidowana linia produkcyjna narkotyków – areszt dla 4 osób (format mp4 - rozmiar 10.97 MB)

Powrót na górę strony