Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedna interwencja – dwie poszukiwane osoby

Data publikacji 23.01.2019

Kryminalni z kluczborskiej komendy poszukiwali mężczyznę, który po przepustce nie powrócił do zakładu karnego. Zebrane informacje doprowadziły do zatrzymania mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie miasta. Podczas interwencji, oprócz 31-latka zatrzymana została również jego partnerka. 36-latka również była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.

Kluczborscy kryminalni pracowali nad sprawą mężczyzny, który od ponad dwóch miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 31-latek był poszukiwany w związku z niepowrotem z przepustki do Zakładu Karnego w Poznaniu. W zeszłym tygodniu funkcjonariusze ustalili gdzie może ukrywać się ten mężczyzna. W chwili kiedy policjanci weszli na teren posesji w której miał ukrywać się poszukiwany, z mieszkania wyszła kobieta.

Funkcjonariusze skojarzyli ją jako osobę poszukiwaną do odbycia kary. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Zgodnie z dyspozycją sądu, kobieta miała trafić do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Miała jednak możliwość wpłacenia grzywny i 36-latka wyszła na wolność.

Na tyle szczęścia nie mógł liczyć 31-latek, który poszukiwany był listem gończym wystawionym przez Sąd Okręgowy w Poznaniu. Mężczyzna widząc policjantów, zabarykadował się w mieszkaniu. Widok straży pożarnej rozkładającej drabinę pod okna mieszkania sprawił jednak, że 31-latek otworzył drzwi.

Mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego w którym odbędzie resztę kary. Za popełnione przestępstwo ponownie będzie musiał stanąć przed sądem, grozi mu za to kara 2 lat więzienia.

Film Jedna interwencja – dwie poszukiwane osoby

Pobierz plik Jedna interwencja – dwie poszukiwane osoby (format mp4 - rozmiar 1.34 MB)

Nagranie audio Wypowiedź - asp. sztab. Dawid Gierczyk, oficer prasowy KPP Kluczbork

Pobierz plik Wypowiedź - asp. sztab. Dawid Gierczyk, oficer prasowy KPP Kluczbork (format mp3 - rozmiar 1.12 MB)

Powrót na górę strony