Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził usługi transportowe. Ukrywał się w Wielkiej Brytanii

Data publikacji 23.01.2019

Wyłudził usługi transportowe i nie zapłacił za wykonane zlecenia. Ukrywał się przed organami ścigania na terenie Wielkiej Brytanii. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa wyłudzenia usług przewozu towarów. Postępowanie miało swój początek w 2005 roku. Wtedy policjanci zostali powiadomieni przez trzech mężczyzn reprezentujących firmy świadczące usługi transportowe, że zrealizowali zlecenie, ale nie otrzymali za nie zapłaty. Mężczyzna zlecający usługę miał opłacić faktury o łącznej wartości ponadto 30 tysięcy złotych. Oszustem okazał się 53-letni mężczyzna, który ukrywał się przed organami ścigania. Ponieważ nie można było ustalić jego miejsca pobytu, postępowanie zostało zawieszone. Nie oznaczało to jednak, że o nim zapomniano.

W ubiegłym roku ustalono, że mężczyzna ukrywa się na terenie Wielkiej Brytanii. Zwrócono się z prośbą w ramach międzynarodowej pomocy prawnej o wykonanie czynności procesowych. 53-latek usłyszał zarzut oszustwa.

Postępowanie zakończyło się sporządzeniem aktu oskarżenia, który trafił do sądu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony