Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: Policjanci pomogli uratować małą sarnę

Data publikacji 23.01.2019

Gołdapscy policjanci przeprowadzają czasem „wyjątkowe” interwencje. Do jednej z nich doszło w poniedziałek wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 650 w miejscowości Konikowo. Jak się okazało, pomocy funkcjonariuszy potrzebowała mieszkanka Węgorzewa i mała sarenka, którą kobieta znalazła potraconą na jezdni. Policjanci natychmiast zaopiekowali się rannym zwierzęciem. Po zbadaniu przez weterynarza sarenka trafiła pod opiekę ludzi zajmujących się pomocą zwierzętom po wypadkach.

Niosą pomoc przede wszystkim ludziom, kiedy jednak zachodzi taka potrzeba, bez wahania ratują także zwierzęta. Do nietypowej interwencji, o której mogą mówić gołdapscy policjanci doszło w  poniedziałek (21.01.2019) około godziny 20.30 na drodze wojewódzkiej nr 650 w miejscowości Konikowo w gminie Gołdap. Funkcjonariusze pomogli uratować malutką sarenkę, która prawdopodobnie została potrącona przez samochód.

O całym zdarzeniu policjantów poinformowała mieszkanka Węgorzewa, która jadąc tą trasa zauważyła leżącą na jezdni sarnę. Kobieta wzięła ją do bagażnika swojego auta, owinęła kocem, a że nie była z Gołdapi to nie wiedziała, gdzie ma z nią jechać. Zadzwoniła więc po pomoc do policjantów.

Funkcjonariusze mimo późnej pory skontaktowali się z weterynarzem i wspólnie z kobietą, która bardzo zaangażowała się w ratowanie zwierzaka przewieźli je do lecznicy. Po obejrzeniu przez weterynarza młody koziołek trafił pod opiekę ludzi, którzy opiekują się zwierzętami po wypadkach. Gdy wydobrzeje zostanie wypuszczony do lasu.

ab/in

  • Uratowana sarna
    Uratowana sarna
  • Uratowana sarna
    Uratowana sarna
  • Uratowana sarna
    Uratowana sarna
Powrót na górę strony