Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 osoby zatrzymane za nielegalne składowanie chemikaliów

Data publikacji 23.01.2019

Z zarzutem nielegalnego składowania odpadów muszą się liczyć 3 mężczyźni zatrzymani przez opolskich policjantów. Ciężarówkę wjeżdżającą na zamknięty teren w gminie Niemodlin, zauważył policjant będący na wolnym. Szybko okazało się, że na naczepie znajduje się duża ilość pojemników z nieznaną substancją. Więcej takich odpadów znajdowało się w budynku obok. Wstępne badanie pobranych próbek wskazuje, że wśród rożnych substancji były również te szkodliwe dla ludzi.

22 stycznia około południa, będący na wolnym policjant z Opola, zauważył niepokojącą sytuację. Na zamknięty teren nieczynnych już kurników we wsi Brzęczkowice, wjechał tir. Wzbudziło to podejrzenia policjanta, który natychmiast powiadomił o wszystkim dyżurnego z Niemodlina.

Okazało się, że na naczepie tira znajdowały się zafoliowane, w żaden sposób nieopisane pojemniki. Wewnątrz nich była nieznana substancja. Policjanci dokładnie sprawdzili więc cały pobliski teren. Więcej takich pojemników było w hali po nieczynnym już kurniku. Na miejsce natychmiast zostali wezwani technicy kryminalistyki, policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz strażacy.

Cały teren został zabezpieczony, funkcjonariusze przeprowadzili szczegółowe oględziny, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli dostępne na miejscu dowody. Próbki pobrane do badań przebada teraz biegły - pozwoli to odpowiedzieć na pytanie co znajduje się w zabezpieczonych pojemnikach.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej policji w Opolu do tej sprawy zatrzymali 3 mężczyzn. To mieszkańcy województw; opolskiego, śląskiego i małopolskiego w wieku od 42 do 50 lat.

Muszą się oni liczyć z zarzutami związanymi z nielegalnym składowaniem odpadów zagrażających ludziom bądź środowisku w wielkich rozmiarach. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

  • 3 osoby zatrzymane za nielegalne składowanie chemikaliów
  • 3 osoby zatrzymane za nielegalne składowanie chemikaliów
  • 3 osoby zatrzymane za nielegalne składowanie chemikaliów
  • 3 osoby zatrzymane za nielegalne składowanie chemikaliów

Film 3 osoby zatrzymane za nielegalne składowanie chemikaliów

Pobierz plik 3 osoby zatrzymane za nielegalne składowanie chemikaliów (format mp4 - rozmiar 3.64 MB)

Powrót na górę strony