Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Żuromina nagrodzili 13-letniego bohatera

Data publikacji 23.01.2019

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Żurominie odbyło się spotkanie z uczniami klas piątych i szóstych, gdzie w obecności koleżanek, kolegów oraz nauczycieli szkoły funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Żurominie podziękowali Kacprowi Świtajskiemu, uczniowi klasy 6A, za pomoc której udzielił 68-letniemu mężczyźnie.

Warto przypomnieć, że uczeń klasy 6A, gdy wracał do domu, zobaczył klęczącego starszego mężczyznę, którego mijało wiele osób, nie zwracając na niego uwagi. Chłopiec szybko podszedł do mężczyzny, który poprosił 13-latka o pomoc. Okazało się, że mężczyzna źle się poczuł. Kacper skorzystał z telefonu należącego do 68-latka i poinformował o sytuacji dyspozytora pogotowia ratunkowego w Żurominie. Opisał sytuację, podając w przybliżeniu wiek mężczyzny, na co się uskarża oraz gdzie dokładnie się znajdują. Skierowana na miejsce załoga pogotowia udzieliła niezbędnej pomocy i 68-latek został przewieziony do szpitala w Żurominie. Okazało się, że mężczyzn doznał urazu nogi. Lekarze założyli mu gips, po czym opuścił szpital.

Podczas uroczystego spotkania głos zabrała m.in. dyrektorka szkoły,dziękując Kacprowi za jego postawę, odpowiedzialność i skuteczne działanie na rzecz ratowania życia i zdrowia. Kacper został wywołany z tłumu i nagrodzony gromkimi brawami. Choć bohater twierdzi, że jego zachowanie nie jest niczym szczególnym, to na jego twarzy pojawił się uśmiech. Następnie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Dariusz Wieczorek w imieniu żuromińskich funkcjonariuszy przekazał chłopcu Certyfikat Zasłużony dla Policji, gratulując zdecydowanego zachowania mającego na celu pomaganie innym, podkreślając, że takie zachowania zasługuje na uznanie i pochwałę. Na pamiątkę Kacper otrzymał także drobny upominek.

Autor: sierż. sztab. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony