Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze Policji i KAS zabezpieczyli blisko 700 tys. sztuk nielegalnych papierosów, które miały trafić na rynek

Data publikacji 24.01.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, Wydziału Odzyskiwania Mienia KSP oraz funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego zabezpieczyli 700 tys. sztuk papierosów, maszynę do pakowania papierosów, osuszania wykonanej paczki papierosów oraz bibuły, kleje i taśmy do produkcji wyrobów tytoniowych. Gdyby zabezpieczone podczas akcji wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie blisko 770 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano jedną osobę biorącą udział w nielegalnym procederze.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Wołomina, wydziału odzyskiwania mienia KSP oraz funkcjonariusze z Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego ustalili, że na terenie jednej z posesji w podwarszawskich Markach mogą być przechowywane duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej, które mają następnie trafić do obrotu. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Udali się pod wskazany adres i wkroczyli na terenie wytypowanej wcześniej posesji.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 60-letniego mężczyznę, w obecności którego przystąpili do przeszukania. W pomieszczeniach mieszkalnych i na poddaszu znaleźli i zabezpieczyli maszyny m.in. do pakowania papierosów i osuszania wyprodukowanej paczki papierosów, taśmy, bibuły, znaczną ilość pudełek do zapakowania papierosów oraz gotowy produkt w postaci paczek papierosów z logo różnych znanych światowych marek. W ręce mundurowych wpadło blisko 700 tys. sztuk podrabianych papierosów, tj. około 35 tys. paczek papierosów.

W pomieszczeniach garażowych zabezpieczono również dużą ilość klejów, foli oraz bibułek służących do produkcji papierosów.

Podczas akcji zatrzymano jedną osobę – 60-latka. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące m.in. wytwarzania i handlu podrobionymi papierosami oraz,  nielegalnego używania znaków towarowych, a także przestępstw skarbowych  przeciwko obowiązkom podatkowym i rozliczeniom z tytułu dotacji lub subwencji, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Gdyby zabezpieczone podczas akcji wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie blisko 770 tys. złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze planują kolejne zatrzymania.

ea/ts

  • 700 tys. sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek
  • 700 tys. sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek
  • 700 tys. sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek
  • 700 tys. sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek
  • 700 tys. sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek
  • 700 tys. sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 4.38 MB)

Powrót na górę strony