Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Funkcjonariusze zapobiegli tragedii

Data publikacji 24.01.2019

Szybka i profesjonalna reakcja policjantów z janowskiego komisariatu oraz strażaków zapobiegła tragedii. Mundurowi ewakuowali z zadymionego budynku dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy sami nie mogli z niego wyjść. Na szczęście pomoc służb przyszła na czas. Powodem zadymienia była prawdopodobnie nieszczelność przewodu kominowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem w miejscowości Konstantynów. Policjanci Zespołu Kryminalnego janowskiego komisariatu w trakcie służby przyjechali na teren jednej z posesji. Gdy weszli do środka budynku, okazało się, że jest on zadymiony. Czarny, żrący dym ograniczył zupełnie widoczność w pomieszczeniach. Policjanci będąc w środku zauważyli jednego z mieszkańców posesji. Pomogli mu wydostać się na zewnątrz.

Wówczas na miejsce dotarła wezwana załoga straży pożarnej. Funkcjonariusze obydwu służb weszli do domu. Policjanci wspólnie ze strażakami wyprowadzili drugiego z domowników. Obydwaj panowie w chwili zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Mężczyźni w wieku 40 i 43-lat przebadani zostali przez załogę karetki pogotowia, która również została wezwana na miejsce. Prawdopodobną przyczyną zadymienia budynku była nieszczelność przewodu kominowego. Na szczęście służby dotarły na czas zapobiegając tragedii.

Policjanci apelują o ostrożność. Różnego rodzaju urządzenia grzewcze: na tradycyjny węgiel, gazowe, olejowe, elektryczne bądź sanitarne zwłaszcza niewłaściwie eksploatowane zagrażają naszemu zdrowiu lub życiu.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • - zapewnij prawidłową wentylację pomieszczenia, nigdy nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych,
  • - stosuj mikro - wentylację okien i drzwi, - z pomocą fachowców dokonuj okresowych przeglądów komina, urządzeń grzewczych, sanitarnych i instalacji wentylacyjnej,
  • - zainstaluj czujki tlenku węgla w tej części domu, w której sypia twoja rodzina - to skuteczne urządzenia, które uratowały już niejedno życie. W przypadku zagrożenia należy wezwać służby ratownicze, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(KWP Lublin / tb)

Powrót na górę strony