Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Kłodzka pomogli wychłodzonemu mężczyźnie

Data publikacji 24.01.2019

W ramach akcji Zima 2018/2019 dzielnicowi z Kłodzka pomogli starszemu mężczyźnie, który wyziębiony przebywał w wychłodzonych pomieszczeniach. Policjanci przynieśli opał i rozpalili w piecu. Ponadto zgromadzili zapas drewna i powiadomili o trudnej sytuacji pracowników pomocy społecznej. Każdego dnia funkcjonariusze pomagają bezradnym i bezdomnym, którzy znajdują się w okolicznościach zagrażających ich zdrowiu lub życiu. Podejmowane przez funkcjonariuszy działania pomocowe mają na celu uchronienie tych osób od niebezpieczeństwa.

Policjanci zwracają uwagę na osoby bezdomne i bezradne, dla których ta pora roku jest szczególnie niebezpieczna. Dzielnicowi z Kłodzka odwiedzają starsze i bezradne osoby, które mieszkają na terenie Gminy Kłodzko, a dla których zima jest szczególnie niebezpieczna. Funkcjonariusze podczas panujących niskich temperatur znajdują czas, aby zaglądać do samotnie mieszkających starszych osób i w razie potrzeby przynieść opał i napalić w piecu. Tak też wyglądał jeden z ostatnich obchodów rejonu służbowego dzielnicowych st. asp. Emila Kowalskiego i sierż. szt. Dominika Denysa z kłodzkiej komendy. 

Funkcjonariusze odwiedzili samotnie mieszkającego starszego mężczyznę w jego domu wymagającym kapitalnego remontu. Podczas wizyty mężczyzna był zmarznięty, a w pomieszczeniu była bardzo niska temperatura. Senior trudną sytuacje tłumaczył tym, że nie ma siły nosić opału do domu. W związku z tym dzielnicowi przynieśli opał i rozpalili w piecu. Następnie przynieśli zapas drewna.

Funkcjonariusze powiadomili o trudnej sytuacji również pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Na tym nie skończyła się inicjatywa policjantów, zadeklarowali dalszą pomoc i będą monitorować sytuację samotnie mieszkającego mężczyzny. W działania pomocowe zaangażowani są również pracownicy socjalni, którzy otaczają mieszkańców gminy stosowną pomocą. Dzięki pomocy i zaangażowaniu, bezradne osoby mają wsparcie osób, którym los potrzebujących nie jest obojętny.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich mieszkańców województwa dolnośląskiego o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby.

Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy nawet jeden telefon.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • policyjny radiowóz i dzielnicowy
  • Dzielnicowi z Kłodzka pomogli wychłodzonemu mężczyźnie
  • Dzielnicowi z Kłodzka pomogli wychłodzonemu mężczyźnie
Powrót na górę strony