Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejne plantacje konopi na Dolnym Śląsku

Data publikacji 24.01.2019

Policjanci z Lubina i Głogowa zlikwidowali kolejne plantacje konopi na Dolnym Śląsku. Zostały zatrzymane osoby odpowiedzialne za ten proceder. Za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość- nawet do lat 10. Osoba zajmująca się handlem narkotykami do więzienia może trafić na 12 lat.

Policjanci z Lubina zabezpieczyli 8 krzewów konopi indyjskich, z których można by było uzyskać znaczne ilości porcji handlowych marihuany. Zabezpieczono też specjalistyczny sprzęt do uprawy. Zatrzymano w tej sprawie 50 – letniego mieszkańca powiatu, który zajmował się plantacją w swoim mieszkaniu. Mężczyzna wpadł na terenie jednej z miejscowości powiatu lubińskiego. Sprawca trafił prosto do policyjnego aresztu oraz usłyszał już zarzut uprawy roślin konopi innych niż włókniste. Jego losem zajmie się teraz sąd.

Działania głogowskich policjantów natomiast doprowadziły do ujawnienia i likwidacji uprawy konopi indyjskich w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym. Stróże prawa zabezpieczyli 18 krzewów marihuany oraz przetworzony już susz roślinny, którego ilość wystarczyłaby na 8.000 porcji dilerskich narkotyku. Znaleziono również instalację i wyposażenie służące do uprawy konopi. W sprawie zatrzymano 31 – letniego mieszkańca Głogowa, który również za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy i wytwarzania narkotyków oraz posiadania przyrządów służących do ich wytwarzania. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

To już kolejne zlikwidowane przez Policję plantacje konopi indyjskich na terenie Dolnego Sląska. Przypomnijmy, że za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem środkami odurzającymi.

Film Policjanci zlikwidowali kolejne plantacje konopi na Dolnym Śląsku

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali kolejne plantacje konopi na Dolnym Śląsku (format mp4 - rozmiar 9.44 MB)

Powrót na górę strony