Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna młodzież zagrała z seniorami w kalambury

Data publikacji 24.01.2019

Policjanci z Żor wpadli na nietypowy pomysł i zaprosili seniorów do udziału w popularnej grze towarzyskiej. W spotkaniu z podopiecznymi domu dziennego pobytu, towarzyszyli im uczniowie klasy policyjnej, którzy wcielili się w aktorów i odegrali scenki poświęcone bezpieczeństwu osób starszych. Dzisiejsze spotkanie odbyło się z okazji minionego święta naszych babć i dziadków.

Kalambury – popularna i lubiana przez wielu gra towarzyska, posłużyła jako edukacyjny nośnik wiedzy o bezpieczeństwie osób starszych. Z taką właśnie propozycją wystąpili mundurowi z Żor i wspólnie z uczniami klasy policyjnej odwiedzili dzisiaj grupę seniorów. Młodzież przed podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor odgrywała scenki tematyczne, a zadaniem obserwujących było odgadnięcie hasła, bądź sytuacji, do której nawiązuje pantomima.

W ten oto niecodzienny sposób, seniorom zaprezentowano rady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ale także rady związane z potrzebą zachowania ostrożności w miejscu zamieszkania, zwłaszcza w kontaktach z obcymi. Każda ze scenek opatrzona została ponadto stosownym komentarzem ze strony policjanta prowadzącego spotkanie. Seniorom zaprezentowano również profilaktyczny materiał filmowy, którego celem było uwrażliwienie ich na przypadki oszustw dokonywanych przy zawieraniu umów, zwłaszcza podczas pokazów, czy wizyt w domu.

(KWP Katowice / tb)

Film Policyjna młodzież zagrała z seniorami w kalambury

Pobierz plik Policyjna młodzież zagrała z seniorami w kalambury (format mp4 - rozmiar 11.1 MB)

Powrót na górę strony