Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny anioł stróż

Data publikacji 25.01.2019

Wczorajszy wieczór mógł zakończyć się tragicznie dla 50-latka, który mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie leżał obok przystanku na jednej z ulic w Kielcach. Mężczyźnie z pomocą przyszedł policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, który udzielił mu pierwszej pomocy co zapobiegło jego wychłodzeniu.

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj wieczorem kilka minut po godzinie 21.00. St. sierż. Paweł Pawlik z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach, jadąc jedną z ulic w miasta, zauważył leżącego za wiatą przystanku człowieka. Policjant zatrzymał auto i szybko podbiegł do leżącego na śniegu mężczyzny. Człowiek ten nie tylko był odpowiednio ubrany do warunków panujących na zewnątrz, a od niego wyczuwalna była silna won alkoholu. Mężczyzna był tak silnie „znieczulony”, że w ogóle nie wiedział co się z nim dzieje, nie było z nim żadnego kontaktuPo udzieleniu pierwszej pomocy 50-latek został przekazany mundurowym z Komisariatu IV Policji w Kielcach, którzy przewieźli go do punktu pomocy doraźnej, gdzie mężczyzna trzeźwieje pod okiem lekarza. Gdyby nie właściwa reakcja funkcjonariusza, wczorajszy wieczór mógłby zakończyć się dla tego amatora alkoholu tragicznie.

To nie pierwsza sytuacja gdzie st. sierż. Paweł Pawlik niósł pomoc. W listopadzie ubiegłego roku również w czasie wolnym policjant udzielał pierwszej pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność na przystanku autobusowym w Skarżysku-Kamiennej.

(KWP Kielce / mag)

Powrót na górę strony