Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 29.01.2019

Szczecińscy kryminalni rozbili dwie grupy przestępcze trudniące się włamaniami do mieszkań oraz paserstwem skradzionych łupów. Zatrzymali cztery osoby. Trzech mężczyzn usłyszało kilkanaście zarzutów kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów na terenie Szczecina. W sprawie zatrzymano również 27-letnią kobietę, która usłyszała zarzut paserstwa.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zajmowali się sprawą włamań do mieszkań i domów, do których dochodziło na terenie miasta. Ich ustalenia doprowadziły początkowo do zatrzymania 34-letniego mieszkańca Szczecina. Materiał dowodowy, który zebrali policjanci, pozwolił na przedstawienie włamywaczowi trzech zarzutów.

Skrupulatnie zebrany na miejscach zdarzeń materiał dowodowy i szczegółowa praca operacyjna pozwoliła kryminalnym ustalić koleją grupę trudniącą się włamaniami do domów. Jak się okazało, zatrzymane osoby to 37-latek, i 24-latek, mieszkańcy Szczecina. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli kilkanaście zarzutów. 27-letnia szczecinianka, która pomagała w zbyciu kradzionych przedmiotów usłyszała zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec kobiety policyjny dozór.

Najczęściej sprawcy kradli biżuterię, pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Śledczy odzyskali cześć skradzionych przedmiotów. Zatrzymani mężczyźni posiadali przeszłość kryminalną.

Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie śledczym.

Zgodnie z kodeksem karnym za taki czyn grozi nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony