Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 29.01.2019

Cztery osoby zatrzymane, w tym 3 podejrzane o usiłowanie zabójstwa, związane ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego mężczyznę nożem, gazem i maczetą w lokalu pełnym ludzi. Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Krajową w Krakowie. Dodatkowo podczas zatrzymania okazało się, że jeden z podejrzanych zajmował się uprawą konopii indyjskich.

Policjanci Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy Zarządu w Kielcach CBŚP, a także krakowskich antyterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie, zatrzymali osoby podejrzane o udział w napadzie z użyciem gazu, maczety i noża w jednym z lokali gastronomicznych w Myślenicach, w połowie stycznia tego roku. Śledztwo jest nadzorowane przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Policjanci CBŚP przy wsparciu małopolskich antyterrorystów zatrzymali czterech mężczyzn, z których trzech jest podejrzanych o udział w usiłowaniu zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że podłożem ataku mogły być dawne nieporozumienia. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego mężczyznę  nożem, gazem i maczetą w lokalu pełnym ludzi. Wynikiem tego były poważne uszkodzenia ciała mężczyzny. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, zatrzymani mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. W ramach akcji policjantów CBŚP, funkcjonariusze przeszukali także kilka lokali w okolicach Krakowa, które zajmowali zatrzymani mężczyźni. Na jednej z posesji policjanci odkryli plantację konopi indyjskich, na której znajdowały się krzewy w różnych fazach wzrostu. Zabezpieczono także nóż i maczetę. Obecnie policjanci z prokuratorem ustalają czy zabezpieczone przedmioty mogły posłużyć do popełnienia tego przestępstwa.

W wyniku przeprowadzonych działań przez CBŚP zatrzymano łącznie 4 mężczyzn, którzy zostali doprowadzeni do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Dodatkowo jeden z podejrzanych będzie doprowadzony do prokuratury z aresztu śledczego, w którym obecnie przebywa. Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa. Dodatkowo dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej, trzech z zatrzymanych przez CBŚP mężczyzn, decyzją Sądu, zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. 

Całość materiałów jest obecnie analizowana. Warto zaznaczyć, że za usiłowanie zabójstwa grozi kara od lat 8, do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.23 MB)

Powrót na górę strony