Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli ponad 400 kilogramów nielegalnego tytoniu

Data publikacji 29.01.2019

Kazimierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat. Mieszkańcy powiatu starachowickiego przewozili w swoich samochodach łącznie ponad czterysta kilogramów suszu tytoniowego. Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze ponad 200 tysięcy złotych.

Wczoraj, 28.01.2019 r., w jednej z miejscowości w gminie Czarnocin policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej zatrzymali dwa samochody do kontroli, których kierujący, jak się później okazało, mieli sporo do ukrycia. Podczas sprawdzania Forda kierowanego przez 23-letniego mieszkańca Starachowic, funkcjonariusze w bagażniku znaleźli jedenaście bali suszu tytoniowego. W drugim samochodzie marki Seat, za kierownicą którego siedział 30-latek ze Starachowic, policjanci znaleźli w luku bagażowym kolejne dwa bale oraz worek wypełniony tytoniowymi liśćmi. Kierowcy nie posiadali żadnych dokumentów na przewóz takiego towaru.

Ponad czterysta kilogramów suszu zostało zabezpieczone, a mężczyźni zatrzymani w policyjnym areszcie. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosłoby około 200 000 złotych z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony