Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stróże prawa uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 29.01.2019

Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej interwencji legnickich policjantów - żyje 45-latek. Stróże prawa zaopatrzyli rany mężczyzny, a gdy tracił oddech, podjęli jego reanimację, skutecznie podtrzymując jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu pogotowia. Desperat został przekazany pod opiekę specjalistów. Kolejny raz okazało się, że sprawne działania policjantów przyniosły wymierne efekty. Udało się uratować ludzkie życie, a to w codziennej służbie każdego policjanta jest najważniejsze.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w rejonie dzielnicy Stare Miasto w Legnicy. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, około godziny 01.00 otrzymał informację, że najprawdopodobniej mężczyzna podciął sobie żyły, chcąc popełnić samobójstwo.

Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci. Od razu zauważyli, że drzwi od jednego z mieszkań są otwarte. Kiedy stróże prawa weszli do środka, zauważyli leżącego na łóżku mężczyznę, który miał rany cięte na oby nadgarstkach. Natychmiast założyli mu opaski zaciskowe i opatrzyli rany. Podczas interwencji widać było, że osoba słabnie, traci przytomność i ma płytki oddech. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie. W pewnym momencie u mężczyzny stwierdzono brak oddechu. Stróże prawa natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ta walka o życie trwała kilka minut. Policjanci nie poddawali się i robili wszystko, by uratować 45-latka. Mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało nieprzytomnego desperata do szpitala.

Kolejny raz okazało się, że sprawne działania legnickich policjantów przyniosły wymierne efekty. Udało się uratować ludzkie życie, a to w codziennej służbie każdego policjanta jest najważniejsze.

Powrót na górę strony